Výlety v okolí

Ať už se rozhodnete vydat za krkonošskými pohádkami po Pohádkové stezce, nebo navštívíte Louku smyslů ve Velké Úpě, budou pro Vás výlety s dětmi v Malé Úpě nádherným zážitkem. Takový rodinný výlet poskytuje jedinečnou šanci prožít krásný den v příjemném prostředí se svými dětmi, které mnohdy vzhledem k pracovní vytíženosti příliš nevídáme. Přijeďte k nám do dětského hotelu Permoník a prozkoumávejte okolí. Výlety s dětmi jsou skvělým způsobem nejen k poznání Malé Úpy.

Vycházková trasa Malou Úpou s 10 zastaveními se stálou expozicí Krkonošských pohádek od slavné spisovatelky Marie Kubátové. Dřevěné panely s pohádkou doplňuje dětská prolézačka, kde můžete strávit čas hrátek i odpočinku. Každé zastavení skrývá plastický ornament, který obkreslíte tužkou do knížečky. Knížečky s mapkou i popisem tras získáte za malý poplatek v infocentru na Pomezních Boudách. Cílem Vašeho putování je získání ornamentů všech pohádek, za které obdržíte odměnu – maloúpský groš, rovněž v infocentru na Pomezních boudách nebo u nás na Permoníku.
15 km od Permoníku . Nově je zde otevřen i skvělý "Kid park LEMURIE" Čeká Vás moderní bobová dráha. Vyzkoušet můžete mimo jiné Lanové centrum - "Monkey park", které je cca 400 metrů dlouhé s 27 překážkami. Přestože jste v některých místech i 6 metrů nad zemí, je lezení naprosto bezpečné, zvládnou i děti.
43 km od Permoníku ( cca 55 minut jízdy autem)
23 km od Permoníku.

Polské městečko Karpacz se může pochlubit velkou škálou turistických atrakcí a zcela jistě byste jeho návštěvu během pobytu u nás něměli vynechat. leží na úpatí Sněžky z druhé strany, vzdušnou čarou tedy coby "kamenem dohodil", autem se tam dostanete pohodlně - cesta trvá přibližně 30minut. (25km)

Čas můžete také příjemně strávit ve WESTERNOVÉM MĚSTEČKU „Pod Kozí skálou”, které se nachází mezi Karpaczem a Ściegnym. Atmosféra Divokého Západu, která zde panuje, Vás bezpochyby okouzlí a při troše štěstí uvidíte opravdového šerifa, stanete se svědky představení „Přepadení banky” nebo „Indiánského útoku”.
Kostelík Wang – perlu dřevěné skandinávské architektury ze 12. století.
Městské muzeum hraček. Jeho sbírky obsahují více než 2 tisíce exponátů, které muzeu z valné většiny věnoval Henryk Tomaszewski – zakladatel slavné vratislavské Pantomimy.
Muzea sportu a turistiky.
Za horkých letních dnů se můžete zchladit u Divokého vodopádu ležícího vedle dolní stanice lanovky na Kopu.
Při zdolávání 25 m Kruczych Skał poznáte půvaby skalního lezení. Prohlídka Karpacze a okolí na kole patří k moderní formě rekreace.

30 km od Permoníku se nachází dva nové nádhernénový vodní světy pro děti i dospělé - v hotelu Sandra a v hotelu Goliebiewski.
U penzionu Krakonoš všichni malí i velcí návštěvníci obdivují nádherný čertův mlýnek i sochu Krakonoše v nadživotní velikosti. V letních měsících se zde můžete i občerstvit. Nachází se nedaleko Spáleného Mlýna v Dolní Malé Úpě - turistická značka žlutá.