TIPY NA VÝLETY


Nechte se inspirovat našImi osvědčenými tipy na výlety, při kterých se Vaše ratolesti rozhodně nudit nebudou.

Pohádková stezka aneb Putování Malou Úpou za krkonošskými pohádkami Marie Kubátové

Vycházková trasa Malou Úpou s 10 zastaveními se stálou expozicí Krkonošských pohádek od slavné spisovatelky Marie Kubátové. Dřevěné panely s pohádkou doplňuje dětská prolézačka, kde můžete strávit čas hrátek i odpočinku. Každé zastavení skrývá plastický ornament, který obkreslíte tužkou do knížečky. Knížečky s mapkou i popisem tras získáte za malý poplatek v infocentru na Pomezních Boudách. Cílem Vašeho putování je získání ornamentů všech pohádek, za které obdržíte odměnu – maloúpský groš, rovněž v infocentru na Pomezních boudách nebo u nás na Permoníku.

Kids park LEMURIE

15 km od Permoníku . Nově je zde otevřen i skvělý „Kids park LEMURIE“ Čeká Vás moderní bobová dráha. Skluzavky a prolézačky, skákací hrad. Vyzkoušet můžete mimo jiné Lanové centrum – „Monkey park“, které je cca 400 metrů dlouhé s 27 překážkami. Přestože jste v některých místech i 6 metrů nad zemí, je lezení naprosto bezpečné, zvládnou i děti.

Park zábavy a miniatur v blízkých Kowarech

Park se nachází 14 km od penzionu Permoník, tedy cca 20 minut jízdy autem.

Více info ZDE

Baldův svět Mladé Buky

Baldův svět se nachází cca 100m od parkoviště – směrem za mostem přes řeku Úpu. Vstupenky si můžete zakoupit na pokladně bobové dráhy či na pokladně u vstupu do Baldova světa.

Na cca 40 000 m2 u nás najdete houpačky, prolézačky s tobogány, 6 místné trampolínové pole, vzduchové trámpolíny, letní tubing, 18m dlouhou nafukovací housenku Megi, 4místnou bungee trampolínu, vodní hřiště, síťovou loď, duo lanovku, mini zoo s malými holandskými kozičkami, maxi „Člověče, nezlob se „, ohniště, Čertovskou stezku a naučnou stezku Poznávej přírodu s Baldou, občerstvení a sociální zařízení.

Součástí hřiště jsou i odpočinkové lavičky, stoly se slunečníky, altán a stojany na kola. Vstup možný i s kočárky. Z důvodu čistoty a bezpečnosti je zde zákaz vstupu se psy a jinými zvířaty. Děkujeme za pochopení.

Další info zde : Baldův svět

Akvaparky Sanda a Tropikana v Karpaczi

30 km od Permoníku se nachází dva nové  vodní světy pro děti i dospělé – v hotelu Sandra a v Vodní park TROPIKANA hotelu Goliebiewski

Herní krajina Pecka

3 km od nás leží nově otevřená herní krajina PECKA – skvělá zábava pro celou rodinu včetně možnosti jízdy na koloběžách.

Tvořivá dílna Dany Augustové na Pomezních Boudách – Galerie Celnice

NADECHNI SE – Přes řemeslo ke kořenům.. Smaltování, výroba vinutých perlí nebo tvorba skleněného šperku.

VÍCE

 

Adršpašské skály

První známý skalní útvar je Indián v blízkosti hotelu Skalní město, odkud se dostaneme lipovou alejí k vlastnímu prohlídkovému okruhu, který začíná u pokladny u bývalé pískovny nebo nověji také u pokladny č.2 u informačního střediska naproti železniční zastávce…..více